Logo
obchod@repulse.cz
Po - Pá | 7:30 - 13:30 |
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 3 999,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Škůdci a jak na ně
  4. Jak se zbavit hlodavců?

Jak se zbavit hlodavců?

1. Uklízejte zbytky potravin

Základním preventivním opatřením je udržovat ve svém příbytku pořádek. Pravidelné vytírání podlahy však nestačí. Hlodavce, a zejména pak myši a potkany, lákají neuklizené odpadky a povalující se zbytky potravin. Nedojedené jídlo, ohryzky či slupky od ovoce nenechávejte někde zbytečně ležet a ihned je vyhazujte do koše. Koš je potřeba často a pravidelně vynášet.

2. Kontrolujte děti a domácí mazlíčky

Může se stát, že dětem nechutná svačina, a tak jí někde nenápadně pohodí, abyste si toho nevšimli. Je tedy na místě jim důrazně vysvětlit situaci – nechtějí přece pokojíček sdílet se špinavou myší či potkanem. Také domácí zvířata krmte na jednom místě, které důkladně čistěte, a dejte pozor na to, aby jídlo nikam neodnášela.

3. Zaplňte škvíry v domě

Myši, na rozdíl od potkana, stačí jedna zanedbaná díra a už je uvnitř. Ujistěte se tedy, že v domě nemáte žádné neutěsněné štěrbiny. Cestu do vašeho příbytku hlodavcům znepříjemní polyuretanová pěna, zcela je však dokáže zastavit jen pevné řešení, jako je beton či tmel.

4. Pořiďte si elektronický odpuzovač myší

Důmyslným vynálezem k boji proti myším jsou elektronické krabičky nazývané jako plašiče či odpuzovače myší. Ty vydávají různé zvuky, které jsou hlodavcům nepříjemné a dokážou je tak odehnat. Mohou však být otravné i pro jiná zvířata včetně psů a koček. Zařízení jsou určená buď pro použití na zahradě, anebo přímo v domě. Zvuky domácího plašiče bývají pro člověka neslyšitelné. Ultrazvuk se ovšem zpravidla není schopen šířit přes zdi, je tedy třeba pořídit si odpuzovač myší do každé místnosti nebo nechávat otevřené dveře.

5. Použijte chemické prostředky

Poněkud drastickým, ale účinným způsobem, jak se zbavit myší, jsou jedovaté nástrahy. Lze je pořídit v různých formách – granule, tekuté jedy, pasty, prášky či třeba parafínové bloky. Při požití účinné látky dojde v myším organismu k zastavení srážení krve, což způsobí smrt. S chemikáliemi však buďte opatrní, pokud máte děti anebo chováte domácí mazlíčky.

6. Nalákejte myši do pastiček

Osvědčeným řešením problému s myšmi jsou dobře známé pastičky na myši. Ty fungují zejména při mírnějších potížích s hlodavci, kdy v domě sem tam potkáte jednu myšku. Klasická dřevěná pastička se za svá léta dočkala vylepšení v podobě kovové a plastové verze, vyzkoušet můžete také past ve tvaru domečku, s kterou je možné chycenou myš venku znovu pustit do přírody.

7. Přilákejte predátory myší

Přirozeným nepřítelem myší je lasička, která se může usídlit v hromadě kamení na vaší zahradě. Myšími predátory jsou dále káňata, poštolky či sovy, proto jim zkuste vyrobit ptačí budku. Samozřejmě je také dobré pořídit si kočku, která občas nějakou myš chytí, hlodavce však odpuzuje i svou pouhou přítomností.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

KDE NÁS NAJDETE

REPULSE s.r.o.

Veverkova 1343/1, Hradec Králové

Trasa do výdejního místa - MAPA

VÝDEJNÍ DOBA
pondělí8:00 - 13:30 
úterý8:00 - 13:30 
středa8:00 - 13:30 
čtvrtek 8:00 - 13:30 
  
O FIRMĚ

REPULSE s.r.o. 

IČO: 04161203

DIČ: CZ04161203

Spisová značka: C 35336

Jsme plátci DPH

www.na-kuny.cz

KONTAKTY
Logo
Objednávky po telefonu
INFOLINKA
INFOLINKA
Po - Pá | 7:30 - 13:30 |
REPULSE s.r.o. | www.pachove-ohradniky.eu | 2015-2022 © Hradec Králové
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz