Logo
Objednávky po telefonu
Po - Pá | 9:00 - 15:00 |
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 3 999,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Dopravci
  4. Doprava zboží s Českou poštou
09.08.2019

Doprava zboží s Českou poštou

E-shopy si stěžují na Českou poštu. Balíky do ruky mnohdy končí na pobočce

Zákazníci internetových obchodů si v poslední době provozovatelům e-shopů stále častěji stěžují, že „Balík do ruky“ poslaný Českou poštou končí na pobočce, ačkoli na něj čekali doma. Podle Asociace pro elektronickou komerci (APEK) už nejde o excesy doručovatelů, ale o systémovou chybu. Žádají proto podnik o nápravu. Pošta tvrdí, že se to děje ve výjimečných případech.

 
Pošta se proti tvrzení e-shopů brání. Pokud není Balík do ruky správně doručen, jde o prý o výjimečné případy. Ilustrační foto.
Pošta se proti tvrzení e-shopů brání. Pokud není Balík do ruky správně doručen, jde o prý o výjimečné případy. Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Česká pošta při objednání služby „Balík do ruky“ slibuje dodání objednané zásilky až k adresátovi. V posledních měsících ale v některých případech uloží balíček pouze na nejbližší pobočce. Nespokojenost zákazníků pak dopadá i na internetové obchody, uvedla ve čtvrtek asociace. Služba Balík do ruky je přitom dražší než Balík na poštu.

Podle APEK počet stížností nakupujících v e-shopech v poslední době přibývá. Alespoň s jednou takovou stížností se v uplynulých třech měsících setkala více než polovina dotázaných obchodníků. Z výsledků, které mají k dispozici, vyplývá, že více než 17 procent zásilek zaslaných jako Balík do ruky nebylo v letošním roce doručeno přímo adresátovi, ale vyzvednuto až na pobočce České pošty.

„Bohužel, v posledních měsících se setkáváme se stížnostmi nakupujících. Na ty čeká místo objednaného balíku do ruky pouze lístek ve schránce s informací, že zásilka je uložena na provozovně ČP. Dříve jsme se setkávali s liknavostí jednotlivých doručovatelů, kteří nechávali adresátům výzvy i v případě, kdy tito byli doma. V současné době vše spíše působí jako systémová záležitost,“ řekl výkonný ředitel APEK Jan Vetyška. Připomněl, že lidé nakupují na internetu právě proto, aby si mimo jiné ušetřili cestování, fronty a další nepohodlí.

Nejsou lidi

Podle aktuálního výzkumu mezi členy APEK zaznamenala stížnosti svých zákazníků na chování České pošty více než polovina respondentů z řad obchodníků. Problémy s doručením zákazníci následně řeší právě s e-shopy, navíc služba Balík do ruky je zpoplatněna vyšší cenou oproti Balíku na poštu. Lidé tak v ceně balíčku platí vyšší standard, než pošta nakonec dokáže kupujícímu poskytnout.

 

„Se situací, kdy mi byl balík uložen na pobočce České pošty bez snahy jej doručit, mám dokonce nedávnou osobní zkušenost. Na přepážce jsem byl informován, že pobočka dostala přímo pokyn, které zásilky se ani nemá snažit doručovat, a to údajně z kapacitních důvodů,“ dodal Vetyška. Pošta se potýká s nedostatkem zaměstnanců, doručovatele hledá jen obtížně.

Jak vyplývá z dat, která poskytla sdružení APEK společnost Balíkobot.cz, zákazníci volí ze služeb České pošty výrazně častěji právě Balík do ruky. Poměr objednávek této služby oproti Balíku na poštu je zhruba 70 ku 30.

Pošta: Standard to není, problémy řešíme

Pro e-shopy je to velká nepříjemnost. Naznačují také, že poškozených zákazníků bude asi ještě více, jelikož ne všichni si stěžují. Asociace proto ve svém čtvrtečním prohlášení žádá vedení České pošty o urychlené řešení tohoto stavu.

„Tyto případy nejsou standardem, ale vzhledem k množství přepravovaných zásilek k nim bohužel může dojít. Za to bychom se jak adresátům, tak odesilatelům chtěli omluvit,“ řekl Novinkám mluvčí ČP Matyáš Vitík. Pošta letos za první půlrok doručila přes 15,5 milionu balíků do ruky.

„Pokud by k nedoručování v určitých lokalitách docházelo pravidelně, Česká pošta takovou situaci řeší a sjednává nápravu. Ať náborem nových doručovatelů, brigádníků, zástupem z jiných provozoven, nebo opakovaným proškolením stávajících zaměstnanců, jak mají balíky doručovat. Nedoručování není standard ani systémové opatření České pošty. Jedná o individuální případy, které vždy řešíme,“ dodal.

Mluvčí pošty: Jde o výjimečné případy

Pokud je zásilka uložena na poště a není dodána adresátovi do ruky, je to podle něj způsobeno tím, že adresát nebyl v době doručování balíku k zastižení. Ve výjimečných případech může být balík uložen bez pokusu o doručení. V obou případech si adresát může nechat zdarma balík znovu doručit na uvedenou adresu.

Pošta se už několik posledních let potýká s nedostatkem a velkou fluktuací zaměstnanců. Letos v dubnu zvýšila tarifní mzdy o deset procent. „Fluktuace je problém, ale po přidání se snížila. Ale nedostatek zaměstnanců nás trápí stále,“ dodal Vitík.

zdroj: https://www.novinky.cz/ekonomika

Naše vlastní zkušenost s českou poštou

Mimo nedoručování balíků "do ruky" má pošta problém s kvalitou doručování velkých zásilek. Rozměrné zásilky nám často při přepravě poškodí - jedná se především o sklopce velikosti 122 cm, kterých nám na poště zničili už docela velké množství.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

PACHOVÉ OHRADNÍKY - nebo chcete-li pachové ploty pomáhají myslivcům, zemědělcům, zahrádkářům nebo vinařům. Myslivec použije pachový ohradník zejména k ochraně zvěře, ale zemědělci a vinaři používají pachové ploty zejména k ohradě zemědělských plodin, stromků, okrasných dřevin proti škodám a okusu. V dnešní době přemnožených divokých prasat se také velmi hojně využívá SADA STOP divokým prasatům s dopravou zdarma – odpuzovač divokých prasat. Pachové ohradníky HAGOPUR spolehlivě odpudí černou i spárkatou zvěř od vašich zahrádek, sadů, vinic i pozemních komunikací.

ELEKTRONICKÉ ULTRAZVUKOVÉ ODPUZOVAČE - Máte myši, potkany nebo kunu v domě? Rádi Vám poradíme účinný ultrazvukový odpuzovač, který je účinný proti těmto škůdcům. Neváhejte se s námi poradit, máme mnoho zkušeností a nejširší nabídku v ČR.  Dodáváme pouze spolehlivé a vyzkoušené odpuzovače proti kunám, myším, potkanům, lasičkám, tchořům, kočkám, ptákům a dalším škůdcům. V nabídce najdete i nejsilnější 3D odpuzovač s dosahem 1700 m3.

Sklopec na škodnou je lapací zařízení používané k odchytu zvěře. Sklopce jsou s jedním i dvěma vstupy. Jednostranné sklopce s jedním vstupem se opatřují návnadou. Oboustranný sklopec se dvěma záklopy se konstruuje jako průchodné a opatřují se nášlapným zařízením, které po sešlápnutí uvolní záklopy, které zvěř ve sklopci uzavřou. Sklopce - Lapací pasti k odchytu živé zvěře a škůdců. PASTI NA KUNY  SKLOPCE NA KOČKY  SKLOPCE NA LIŠKYKe každému sklopci vám ZDARMA dodáme speciální granulovanou návnadu na lasicovité šelmy, kleště, rukavice, závěs na vajíčko a bodec na salámy, párky a sýry. Na kuny doporučujeme pro překrytí lidského pachu ze sklopce použít VÁBIDLO NA KUNY.

KDE NÁS NAJDETE

REPULSE s.r.o.

Veverkova 1343/1, Hradec Králové

Trasa do výdejního místa - MAPA

Výdejní doba:
pondělí7:30 - 15:00 
úterý7:30 - 15:00 
středa7:30 - 15:00
čtvrtek 7:30 - 15:00
pátek 7:30 - 15:00
sobota - neděle zavřeno
O FIRMĚ

REPULSE s.r.o. 

IČO: 04161203

DIČ: CZ04161203

Spisová značka: C 35336

Jsme plátci DPH

Nad 3999 Kč - DOPRAVA ZDARMA

www.pachove-ohradniky.eu

www.uhliky-do-naradi.cz 

KONTAKTY
Logo
Objednávky po telefonu
INFOLINKA
INFOLINKA
Po - Pá | 9:00 - 15:00 |
REPULSE s.r.o. | www.pachove-ohradniky.eu | 2015-2018 © Hradec Králové
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.